Reklama
Reklama

Prezes PKN Orlen odebrał w Poznaniu nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego

fot. PAP/Paweł Jaskółka

Nagrodę przyznał Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego, na czele którego stoi profesor Stanisław Mikołajczak.

Uroczystość odbyła się w środę w Pałacu Działyńskich. Jak opisuje Gazeta Wyborcza, na miejscu pojawiło się około 50 osób - sympatyków i członków AKO. Posłanka PiS Jadwiga Emilewicz była jedną z młodszych osób uczestniczących w wydarzeniu.

Nagroda imienia Lecha Kaczyńskiego ma trafiać do osób, które zasłużyły się dla Polski. Statuetkę dotychczas otrzymali Jarosław Kaczyński oraz arcybiskup Marek Jędraszewski. W środę do tego grona dołączył prezes PKN Orlen - Daniel Obajtek. Profesor Mikołajczak, który słynie w Poznaniu głównie z walki o odbudowę Pomnika Wdzięczności, zapowiedział, że statuetka trafi też m.in. do prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego.

Za co nagrodę dostał Obajtek? Za "cud", jak to określił profesor Mikołajczak. - Stworzył pan silną firmę. Wcześniej jako wójt zasłużył się pan dla gminy Pcim - relacjonuje słowa profesora Gazeta Wyborcza. Nagrodzony podziękował za wyróżnienie mówiąc, że to ważna nagroda. Dziennikarzy zapewnił, że zrobi wszystko, by od stycznia Polacy nie odczuli wzrostu stawki VAT na paliwo do 23 procent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro