Reklama

Po dwóch latach przerwy będzie można zobaczyć makiety kolejowe w Zespole Szkół Komunikacji!

fot. PKMK
fot. PKMK

Imprezę organizuje Poznański Klub Modelarzy Kolejowych.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa ponownie będzie można wziąć udział w tradycyjnych Katarzynkach organizowanych na terenie poznańskiego Zespołu Szkół Komunikacji przy ulicy Fredry.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak zdradza Maciej Bulski z PKMK, w tym roku zwiedzający będą mogli zobaczyć aż sześć makiet kolejowych. - Pierwsza, makieta stacjonarna, to największa klubowa makieta kolejowa w Polsce. Stale ulepszana i upiększana. Oprócz ruchu kolejowego odbywa się na niej ruch pojazdów samochodowych, tramwajów i statków - tłumaczy. - Dwie makiety modułowe, będące wiernym odwzorowaniem stacji Międzychód oraz Międzychód Letnisko w skali H0 1:87, zaliczane są do najładniejszych makiet kolejowych w Polsce. Prezentowane były na krajowych i zagranicznych wystawach. Sterowanie ruchem pociągów na obu stacjach odbywa się techniką cyfrową.

W trakcie wydarzenia będzie można też zobaczyć makietę dydaktyczną, na której uczniowie szkoły uczą się prowadzenia ruchu pociągów przy wykorzystaniu urządzeń sterowania, a także makietę w skali TT i makietę kolei wąskotorowej w skali H0e. W ZSK będzie można kupić modele i publikacje kolejowe.

- Wystawę i makiety będzie można podziwiać w sobotę i niedzielę (26 i 27 listopada) w godz. 10.00-18.00. Środki finansowe za bilety wstępu (20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy, 50 zł bilet rodzinny (2N+2U), 15 zł bilet dla emerytów), modelarze przeznaczają na dalszą rozbudowę i modernizację makiet - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro