Reklama
Reklama

Coraz więcej włamań do domów w budowie na terenie Poznania i powiatu. Co kradną?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ralph z Pixabay

Policjanci apelują.

W domach będących jeszcze w budowie w ostatnim czasie atrakcyjnym łupem dla złodziei stają się elektronarzędzia oraz pompy ciepła, które są coraz częściej wybieranym ekologicznym i energooszczędnym źródłem ogrzewania dla domu.

"Łatwy kąsek dla każdego włamywacza stanowią zwłaszcza domy jednorodzinne pozbawione zabezpieczeń. Jak się bowiem okazuje nadal niewielu ich właścicieli myśli o solidnej ochronie nieruchomości zarówno na etapie budowy jak i zamieszkania, która zapobiegłaby niepożądanej wizycie złodziei" - informuje sierż. szt. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

"Pamiętajmy, że złodziej najszybciej pojawi się na budowie, w której sąsiedztwie nie ma innych zagospodarowanych nieruchomości. Właściciele działek na odludziu powinni szczególnie zatroszczyć się o zabezpieczenie swoich posesji. W innym wypadku możemy zawsze poprosić sąsiada, aby zerkał na naszą budowę. Poznajmy też dobrze ekipę budowlaną, z którą przyjdzie nam współpracować i miejmy oko na kręcących się w pobliżu nieznajomych. Jeżeli zauważymy pojawiające się w okolicy obce samochody, należy zapamiętać ich numery rejestracyjne" - przekazuje.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność. Kradzieże z posesji i włamania są bardzo częste, dlatego koniecznie należy dobrze zabezpieczać mienie, zarówno na placu budowy, jak i w zamkniętym pustostanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
28.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro