Reklama

W Poznaniu wybiorą się na spacer w poszukiwaniu bobrów

Jeden z wcześniejszych spacrów. | fot. UM Poznań
Jeden z wcześniejszych spacrów. | fot. UM Poznań

Akcja zostanie zorganizowana w sobotę.

Tym razem uczestnicy poznają tereny doliny potoku Golęcinka oraz użytku ekologicznego "Bogdanka II". Spacer przyrodniczy rozpocznie się o godzinie 11:00 na parkingu przy dojeździe do plaży nad Rusałką. Organizatorzy zapraszają do udziału szczególnie rodziny z dziećmi. Jak zapowiadają, wycieczka połączona będzie z grą terenową oraz rozwiązywaniem zagadek i łamigłówek.

"Zima zbliża się wielkimi krokami - tę porę roku bobry spędzają we wspólnej komorze nory lub żeremia. Zwierzęta te nie zapadają w zimowy sen, zachowują swój dobowy rytm aktywności i po pożywienie zazwyczaj wybierają się nocą. Uczestnicy spaceru będą szukać śladów ich aktywności na terenie dwóch użytków ekologicznych" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

"Przewodnik Artur Golis opowie o tym, jak bobry funkcjonują o tej porze roku oraz jak tropić ich ślady. Ponadto będzie można posłuchać o najcenniejszych przyrodniczo zakątkach doliny Golęcinki oraz użytku ekologicznego "Bogdanka II". Na uczestników czeka niesamowita przygoda, przeprawa przez las olszowy i podejście pod żeremie bobrowe, a przede wszystkim dobra zabawa" - dodają.

Udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym: [email protected]

Przewidywana długość trasy spaceru to 3 km. Dystans może ulec zmianie w zależności od liczby uczestników i tempa marszu. Potrwa on około 2-3 godzin.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro