Reklama
Reklama

Ustalono, że podejrzany o serię podpaleń samochodów w Słupsku może przebywać w Poznaniu. Wpadł na lotnisku

fot. KMP Słupsk

Mężczyzna został zatrzymany w nocy z wtorku na środę.

W ostatnich tygodniach słupscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o palących się samochodach w różnych rejonach miasta. Wstępne ustalenia wskazywały, że to podpalenia. Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku została powołana specjalna grupa funkcjonariuszy, którzy mieli jak najszybciej ustalić okoliczności tych zdarzeń i zatrzymać osoby odpowiedzialne za ten proceder.

"Na podstawie zgromadzonych informacji z miejsc zdarzeń, a także w trakcie analizy zapisów z monitoringów funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami. Czynności operacyjne słupskich policjantów wykazały, że podejrzewany o niszczenie samochodów poprzez podpalenie mężczyzna może przebywać na terenie Poznania" - relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy policji w Słupsku.

"Funkcjonariusze nawiązali kontakt z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i dzięki szybkiej i skutecznej koordynacji działań 26-letni mieszkaniec Słupska został około północy zatrzymany na poznańskim lotnisku. Mężczyzna został przekazany słupskim policjantom, którzy od wczesnych godzin porannych wykonują czynności procesowe z jego udziałem" - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
28.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro