Reklama
Reklama

Szaleńczy pościg za 29-latkiem w Volkswagenie. "Uciekając nie wahał się nawet wejść do rzeki"

fot. mł. kpt. Arkadiusz Wojtkowiak , JRG Wągrowiec;  dh Adam Świątek , OSP Skoki
fot. mł. kpt. Arkadiusz Wojtkowiak , JRG Wągrowiec; dh Adam Świątek , OSP Skoki

Mężczyzna może trafić za kratki nawet na 10 lat.

W piątek policjanci z wągrowieckiej drogówki, którzy prowadzili swoje działania w Wiatrowie, postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę Volkswagena. Ten zaczął uciekać w kierunku Poznania. W pojeździe wiózł jeszcze dwóch pasażerów. Jak podkreślają policjanci, mężczyzna swoim zachowaniem doprowadził do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Co najmniej kilku kierowców pojazdów jadących z przeciwka, musiało gwałtownie zmieniać kierunek ruchu, aby uniknąć czołowego zderzenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Niestosowanie się do zakazów wyprzedzania, przekraczania linii podwójnej ciągłej, omijania wysepek spowalniających ruch, w końcu wystawionej w Skokach policyjnej blokady i szeregu aut czekających na zmianę światła na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Rogozińskiej doprowadziło do kolizji z dwoma pojazdami w jego centralnej części" - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

"Kierowca rozpoczął pieszą ucieczkę w stronę skockiego targowiska, a dalej w trzciny. Uciekając, nie wahał się nawet wejść do rzeki, jednak dwóch policjantów, którzy podążyli w ślad za nim, nie dało mu uciec. Po chwili mężczyzna był już zatrzymany" - dodaje.

Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu obornickiego wsiadł za kierownicę, posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdów mechanicznych. Ostatni 5-letni został zasądzony w lipcu bieżącego roku za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

"W świetle postawionych prokuratorskich zarzutów, mając na uwadze wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to, że zatrzymany był już wielokrotnie poszukiwany, Sąd postanowił o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania" - kończy rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro