Reklama
Reklama

Budowa węzła przesiadkowego. Tak zmieni się sposób dojazdu do Poznania

fot. PIM

25 listopada zmieni się organizacja ruchu w rejonie placu budowy, co umożliwi wykonawcy kontynuację prac.

Wiadukt kolejowy po stronie Poznania jest już gotowy, przełożony został na niego ruch pociągów. Tym samym drugi tor został wyłączony z ruchu kolejowego i wykonawca przystąpił do budowy drugiego wiaduktu, po stronie Plewisk.

"Najważniejszą zmianą, która zostanie wprowadzona 25 listopada, jest nowy sposób dojazdu do Poznania od strony Plewisk. Kierowcy zostaną przekierowani na nową drogę wybudowaną między skrzyżowaniem ul. Wołczyńskiej i Owsianej, w kierunku tymczasowego przejazdu kolejowego. Jadąc ul. Grunwaldzką kierowcy będą musieli skręcić w ul. Wołczyńską. Pojazdy poruszające się do Plewisk wykorzystywać będą ponownie pierwotny ślad ul. Grunwaldzkiej, gdyż ze względu na postęp prac konieczna jest likwidacja tymczasowej jezdni (bypassu)" - informują urzędnicy PIM.

"Na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Wołczyńskiej w kierunku południowym, a także po północnej stronie ul. Wołczyńskiej, w dalszym ciągu obowiązywać będzie organizacja ruchu wprowadzona 7 listopada (po zmienionym torze jazdy). Przystanek autobusowy "Plewiska/Wołczyńska n/ż" w kierunku Junikowa pozostanie w tymczasowej lokalizacji" - dodają.

Zmiany dotyczą również pieszych. Przechodzić między Plewiskami i Poznaniem będzie można wschodnią stroną ul. Grunwaldzkiej po stronie Plewisk. Dotychczasowe przejście wzdłuż tymczasowego bypassa zostanie zlikwidowane, tym samym przywrócone zostanie przejście dla pieszych na ul. Wołczyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką.

PIM przy okazji przypomina również, że w związku ze zmianą toru, po którym poruszają się pociągi, dla pasażerów dostępny jest peron po stronie Poznania.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
27.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro