Reklama
Reklama

95-latek stracił ponad 26 tysięcy złotych. Myślał, że pomaga

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Bernd Schray z Pixabay

To kolejna ofiara oszustów.

W poniedziałek do 95-letniego mieszkańca Kalisza zadzwonił mężczyzna, który podszył się pod funkcjonariusza policji. "Oszust poinformował seniora, że jego syn był sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję, która została uzgodniona z prokuratorem. W przeciwnym razie sprawca wypadku trafi do więzienia na 8 lat" - relacjonuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

95-latek myśląc, że pomaga bliskiej osobie, przekazał oszustom ponad 26 tysięcy złotych. "Pieniądze wręczył obcemu mężczyźnie, który zapukał do drzwi jego mieszkania. Kiedy senior zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił policję" - dodaje rzeczniczka.

Policjanci zwracają się również z apelem do osób młodych. "Rozmawiajcie z rodzicami i dziadkami o tym, że są osoby, które mogą próbować ich oszukać. Powiedzcie seniorom jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pieniądze. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności" - kończy policjantka.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
28.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro