W klinice InviMed w Poznaniu rozpoczęły się zapisy do programu dofinansowania do in vitro dla par z całego woj. wielkopolskiego na 2023 r.

Trwają zapisy do"Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego" na rok 2023.
Powszechnie wiadomo, że niepłodność dotyka ok. 20% par Te statystyki co roku są co raz wyższe. Dlatego tak potrzebne są lokalne dofinansowania do leczenia in vitro, z których korzystają pary nie mogące zajść w ciążę.
Kto może skorzystać z programu?
Aby zgłosić się do Programu - kobieta i mężczyzna - muszą spełniać poniższe wymagania:
1. W dniu zgłoszenia muszą mieć ukończone 25 lat, a kobieta - nieukończone 40 lat według daty urodzenia.
2. Muszą mieszkać na terenie województwa wielkopolskiego, tj. muszą być osobami fizycznymi mieszkającymi na terenie województwa wielkopolskiego w rozumieniu Kodeksu cywilnego od 12 miesięcy w chwili aplikowania do Programu i/lub mieszkającymi, zameldowanymi i rozliczającymi podatek dochodowy za poprzedni rok na terenie województwa wielkopolskiego.
3. Muszą przedłożyć realizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w Programie oraz podpisać oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami innego Programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych lub nie uczestniczyły w podobnym Programie finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich trzech lat.
4. Musi zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
W Programie mogą wziąć udział osoby, które spełniły wszystkie kryteria włączenia w nim wskazane.
Jaka jest wysokość dofinansowania?
Każda para, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma dofinansowanie do leczenia w wysokości maksymalnie 5 000 zł.
Kwota ta może być niższa, jeśli nie zostaną wykonane wszystkie usługi medyczne przewidziane w programie i jest ona przeznaczona na jedną procedurę. Każda para może skorzystać z 3 (maksymalnie) prób zapłodnienia pozaustrojowego. Poza tym, każdej uczestniczce - w ramach programu przed leczeniem gonadotoksycznym - zostanie w 100% zrefundowana procedura mrożnia komórek jajowych.
Jak się zgłosić do programu?
Aby zgłosić się do Programu wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie kliniki InviMed w Poznaniu.
Informacje na temat Programu można uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888 lub wysyłając pytania na adres: [email protected].
Szczegóły programu oraz zgłoszenie do kwalifikacji (formularz kontaktowy) znajdują się na stronie:
https://www.invimed.pl/dofinansowanie-do-in-vitro-dla-par-z-woj-wielkopolskiego-na-lata-2022-23