Reklama

Chciał wylecieć z Ławicy z pałką teleskopową

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Polak wybierał się do Mediolanu.

O sprawie informuje straż graniczna. - Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska, iż jedne z podróżnych zamierzał wnieść na pokład samolotu pałkę teleskopową - podaje SG.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na pokład samolotu pałkę teleskopową próbował wnieść 26-letni Polak, który leciał do Mediolanu. - Mężczyzna oświadczył, że zakupił ją w jednym ze sklepów za 250 zł. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej, jego właściciel udał się w dalszą podróż - dodaje.

Przedmioty takie jak pałki teleskopowe, kastety, pałki z drewna czy ciężkiego oraz twardego materiału są uważane za broń białą. Konieczne jest okazanie zezwolenia na ich posiadanie, a także na ich wywóz poza kraj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro