Reklama

Betlejem Poznańskie już działa: ile trzeba zapłacić za atrakcje?

fot. T.S.
fot. T.S.

A atrakcji w tym roku jest sporo.

Betlejem obecnie działa w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności oraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszy weekend grudnia dołączą do nich dwie kolejne lokalizacje - Plac Kolegiacki i Rynek Łazarski.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Ceny na placu Wolności

Za grzane wino zapłacimy tu 15 złotych, ale doliczyć trzeba 20 złotych kaucji za betlejemski kubek. Do kupienia jest tu także kakao w cenie 13 - 16 złotych oraz owoce w czekoladzie w podobnych cenach.

- Przez cały czas trwania jarmarku na pl. Wolności można też przejechać się na jednej z trzech przygotowanych na tę okazję klimatycznych karuzel: weneckiej oraz z Mikołajem i reniferami (to koszt 15 zł) czy też karuzeli Świątecznego Pociągu (10 zł). Można także sprawdzić swoją celność i "ustrzelić" z łuku nagrodę dla bliskiej osoby. Za 6 strzałów zapłacimy 30 zł - informuje magistrat.

Ceny na terenie MTP

Tu grzane wino jest droższe i kosztuje 20 złotych ilu 20 zł kaucji za kubek. Za skorzystanie z lodowiska trzeba zapłacić 17 złotych (bilet normalny) lub 14 złotych (bilet ulgowy). Wypożyczenie łyżew kosztuje 10 złotych. Na MTP atrakcją jest też młyńskie koło. Przejażdżka kosztuje 25 i 20 złotych odpowiednio za bilet normalny i ulgowy. - Dzieci do 14. roku życia mogą także przejechać się karuzelą wenecką (15 zł), a trochę młodsze do 12 lat - zjechać na pontonach (15 zł).

Zapłacić trzeba za symulator lotu saniami. Koszt to 15 złotych za osobę. Dzieci do 3. roku życia nie płacą. Do dyspozycji jest tu także symulator F-18 - taki "lot" kosztuje 80 zł za 15 minut lub 150 zł za 30 minut.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro