Reklama
Reklama

Betlejem Poznańskie już działa: ile trzeba zapłacić za atrakcje?

fot. T.S.
fot. T.S.

A atrakcji w tym roku jest sporo.

Betlejem obecnie działa w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności oraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszy weekend grudnia dołączą do nich dwie kolejne lokalizacje - Plac Kolegiacki i Rynek Łazarski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ceny na placu Wolności

Za grzane wino zapłacimy tu 15 złotych, ale doliczyć trzeba 20 złotych kaucji za betlejemski kubek. Do kupienia jest tu także kakao w cenie 13 - 16 złotych oraz owoce w czekoladzie w podobnych cenach.

- Przez cały czas trwania jarmarku na pl. Wolności można też przejechać się na jednej z trzech przygotowanych na tę okazję klimatycznych karuzel: weneckiej oraz z Mikołajem i reniferami (to koszt 15 zł) czy też karuzeli Świątecznego Pociągu (10 zł). Można także sprawdzić swoją celność i "ustrzelić" z łuku nagrodę dla bliskiej osoby. Za 6 strzałów zapłacimy 30 zł - informuje magistrat.

Ceny na terenie MTP

Tu grzane wino jest droższe i kosztuje 20 złotych ilu 20 zł kaucji za kubek. Za skorzystanie z lodowiska trzeba zapłacić 17 złotych (bilet normalny) lub 14 złotych (bilet ulgowy). Wypożyczenie łyżew kosztuje 10 złotych. Na MTP atrakcją jest też młyńskie koło. Przejażdżka kosztuje 25 i 20 złotych odpowiednio za bilet normalny i ulgowy. - Dzieci do 14. roku życia mogą także przejechać się karuzelą wenecką (15 zł), a trochę młodsze do 12 lat - zjechać na pontonach (15 zł).

Zapłacić trzeba za symulator lotu saniami. Koszt to 15 złotych za osobę. Dzieci do 3. roku życia nie płacą. Do dyspozycji jest tu także symulator F-18 - taki "lot" kosztuje 80 zł za 15 minut lub 150 zł za 30 minut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro