Reklama
Reklama

Ważny poznański węzeł komunikacyjny bez toalety, pasażerowie mają problem. "Nieodwracalnej awarii uległa instalacja sanitarna"

Dworzec Śródka | fot. Google Street View

Chodzi o rondo Śródka.

W sprawie problemu z brakiem toalet na Dworcu Śródka napisała do nas Czytelniczka. - Chodzi o brak szaletu miejskiego. Nie można skorzystać z toalety na stacji Lotos, ponieważ jest w remoncie. Każdego dnia tysiące ludzi przemieszczają się w tym rejonie i nie mogą skorzystać z toalety. Chodzi o pasażerów komunikacji miejskiej. Mam na myśli także siebie - napisała Monika.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Transportu Miejskiego, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście na terenie tak istotnego dworca nie można obecnie skorzystać z toalety. I nie chodzi tu o stację benzynową, która z oczywistych względów nie znajduje się pod pieczą ZTM, a tym samym może być niedostępna m.in. ze względu na remont.

- Stan dotychczasowych toalet publicznych znajdujących się na Dworcu Śródka nie pozwala na ich udostępnienie i użytkowanie. Nieodwracalnej awarii uległa instalacja sanitarna - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski z ZTM. - W związku z powyższym podjęliśmy działania, których efektem ma być ustawienie zewnętrznej, automatycznej toalety publicznej - dodaje. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
27.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro