Reklama

Pożar w budynku wielorodzinnym? Trujący dym wywoływał niepokojące objawy. Ewakuowano ludzi

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. OSP Bukowiec
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. OSP Bukowiec

O sytuacji poinformował nas Czytelnik.

Pożar budynku w Nowym Tomyślu, ul. Długa. Na miejscu działają PSP Nowy Tomyśl, OSP Boruja Kościelna, OSP Bukowiec, OSP Jastrzębsko Stare. Zabezpieczenie OSP Bolewice - wiadomość wpłynęła w poniedziałek o godzinie 20:40.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak podaje Grodzisk Nasze Miasto, na miejscu zdarzenia okazało się, że do pożaru nie doszło. Zadymienie, które pojawiło się w budynku przypominało pożar. W budynku odbywała się zumba, kobiety, które wdychały podejrzaną substancję, zaczęły źle się czuć. Do niepokojących objawów należało głównie podrażnienie górnych dróg oddechowych i drapanie w gardle. Nie wiadomo kto i dlaczego rozpylił dym w budynku.

Strażacy ewakuowali z budynku około ośmiu mieszkańców, natomiast kobiety tańczące zumbę ewakuowały się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, łącznie 18 kobiet opuściło budynek.

Wszystkie osoby, które miały bądź mogły mieć kontakt z substancją, zostały przebadane przed medyków. Na szczęście żadna z nich nie wymagała hospitalizacji - powiedział dla Grodzisk Nasza Miasto kapitan Damian Żurkowski oficer prasowy KP PSP w Nowym Tomyślu.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro