Reklama
Reklama

Kierowca quada pomagał wypchać samochody, które utknęły na śliskiej nawierzchni

fot. Kadr z filmu ATV Team Iguana
fot. Kadr z filmu ATV Team Iguana

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Swarzędzu.

Jeden z kierowców quada zapytał siedzących w radiowozie policyjnym mundurowych, czy pomóc. Widział on, że samochody z powodu złych warunków atmosferycznych utknęły w paraliżu drogowym. Oblodzona droga spowodowała, że samochody jadące pod górę, nie mogły ruszyć, a koła buksowały w miejscu. Niektóre auta zderzały się ze sobą mimo prób uniknięcia kolizji. Właściciele pojazdów spisywali oświadczenia, jednak nie mieli do siebie pretensji, ponieważ wiedzieli, że "winowajcą" jest lód na drodze i ogólne złe warunki atmosferyczne.

Kierowcy samochodów, które utknęły na oblodzonej nawierzchni dziękowali za pomoc, była ona nieoceniona w tak trudnych okolicznościach. Wśród pojazdów, które zostały wypchane quadem znalazły się również te z poznańskimi rejestracjami.

Na kanale YouTube ATV Team Iguana pojawił się filmik, na którym widać, jak kierowca quada wyciąga kilka samochodów na lince. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem "Fajnie, że pomagasz bezinteresownie. Film z wyciągania samochodów aż miło się ogląda". "Zrobiłeś świetną robotę, takich ludzi powinno się chwalić".Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro