Reklama
Reklama

Uderzył brata siekierą podczas rodzinnej awantury. Jest wyrok Sądu Apelacyjnego

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Jot-Be / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Jot-Be / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku w miejscowości Jastrzębowo (powiat gnieźnieński, gmina Trzemeszno).

Oskarżony 68-letni Kazimierz O. miał zaatakować swojego brata 59-letniego Zenona siekierą. Cios miał być wycelowany w głowę. Jak relacjonuje gniezno24.com, uderzenie spowodowało poważne obrażania ciała, a poszkodowany trafił wówczas śmigłowcem do szpitala w Poznaniu.

Kazimierz O. został wtedy zatrzymany przez policję i oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Miał on również kierować do brata groźby karalne.

- Mężczyzna nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów, także przed Sądem Okręgowym, przed którym stanął w kwietniu tego roku. Zapadł wówczas wyrok 8,5 roku więzienia, a także zakaz zbliżania się do swoich krewnych przez 3 lata i zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz poszkodowanego - informuje gnieźnieński portal.

Obrońca oskarżonego złożył jednak apelację od wyroku. Apelacja została rozpatrzona w minionym tygodniu, a wyrok zapadł 17 listopada. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał łagodniejszy wyrok, 5 lat więzienia dla oskarżonego. Sąd zmienił kwalifikację czynu z próby zabójstwa, na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
17.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro