Reklama
Reklama

Zwolnienia w podpoznańskiej firmie. Przez "niesprzyjającą koniunkturę i inflację"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o firmę Deceuninck z Jasina.

O zwolnieniach poinformował nas Czytelnik. - Kolejna firma zwalnia pracowników, ponoć 90 osób. Część już dostała wypowiedzenia. Część nie dostanie nowych umów - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Choć informacja o zwolnieniach się zgadza, odbędą się one w mniejszym wymiarze. Konkretnie chodzi o firmę Deceuninck Poland. To zakład, który produkuje systemy do okien i drzwi PVC, a także systemy tarasowe, elewacyjne i ogrodzeniowe.

- W związku z niesprzyjającą koniunkturą rynkową oraz wysoką inflacją wpływającą bezpośrednio na znaczne zwiększenie kosztów firmy, musieliśmy podjąć trudną decyzję o zmianach organizacyjnych mających na celu racjonalizację i ograniczenie kosztów - wyjaśnia Biuro Prasowe Deceuninck Poland Sp. z o.o. - Zmiany dotyczą tylko pracowników zatrudnionych w systemie pracy weekendowej. W ich wyniku 11 osób świadczących pracę w tym systemie otrzymało wypowiedzenie umowy z zachowaniem obowiązującego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie 12 pracowników otrzymało wypowiedzenie warunków umowy, ale z możliwością powrotu do pracy w trybie podstawowym (nieweekendowym) - dodaje. - Podkreślamy jednocześnie, że wszelkie decyzje organizacyjne podejmowane są w naszej firmie z jak największą troską o ogół pracowników i z zachowaniem najbardziej przemyślanych i racjonalnych analiz dotyczących bieżącej sytuacji rynkowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro