Reklama

Tak nie powinno się jeździć. Kierowca nie odśnieżył auta, bo bardzo się spieszył

fot. policja
fot. policja

Został zatrzymany do kontroli przez policję.

- Śnieg potrafi stworzyć piękny klimat. Rozumiemy, że czasami ciężko się z nim rozstać, ale.. są granice - komentują policjanci z Piły. - Dziś 28-letni kierowca podczas kontroli tłumaczył policjantom, że bardzo się spieszył i dlatego nie odśnieżył całego samochodu - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nieodśnieżone auto to zagrożenie nie tylko dla innych uczestników ruchu, ale też dla kierowcy takiego pojazdu. Śnieg może zostać zdmuchnięty z maski na szybę czołową auta i zasłonić pole widzenia kierowcy.

- Artykuł 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro