Reklama
Reklama

Przewoźnik regularnie przeładowuje swoje pojazdy. Znowu wpadł

fot. WITD
fot. WITD

W Lesznie.

W ubiegłym tygodniu kontrolerzy z Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy na ulicach Leszna. - Zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy - podaje WITD. Wnikliwe oczy kontrolerów wypatrzyły, że "gruszka" prawdopodobnie jest przeciążona.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W celu ustalenia rzeczywistej masy całkowitej pojazdu wykonano kontrolę na legalizowanym punkcie wagowym przy drodze krajowej numer 309 w Lesznie. Ważenie potwierdziło przypuszczenia inspektorów. Całkowita masa pojazdu wynosiła 40,6 t przy dopuszczalnej masie 32 t, co stanowiło przekroczenie o 8,6 t. Ważenie wykazało też, że nacisk podwójnej osi napędowej był o 5,7 t za duży, bowiem waga wykazała 24,7 t.

Szybko okazało się, że jest to kolejny przypadek, w którym ten sam przewoźnik transportuje coś po ulicach w przeciążonym pojeździe. - Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary w łącznej kwocie 15,000 zł. Inspektorzy nakazali też usunięcie naruszenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro