Reklama
Reklama

W poniedziałek rusza kolejny remont. Potrwa kilka miesięcy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay

Ma się zakończyć w III kwartale 2023 roku

W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z przebudową ulic Rubinowej i Ametystowej na Umultowie oraz budową kanalizacji deszczowej w pobliskiej ul. Miętowej. Początek prac będzie się wiązał ze zmianami w organizacji ruchu w tym rejonie.

"Już 21.11 ul. Miętowa na odcinku od ul. Diamentowej do ul. Nadwarciańskiej wraz z krótkim odcinkiem ul. Nadwarciańskiej, sąsiadującym ze skrzyżowaniem z ul. Miętową, zostaną zamknięte dla ruchu. Wykonawca robót budowlanych w pierwszych tygodniach realizacji inwestycji będzie tam prowadził prace związane z kanalizacją deszczową. Mimo zamknięcia możliwy będzie dojazd do posesji zlokalizowanych przy tych odcinkach ulic" - informują urzędnicy PIM.

Objazd od ul. Naramowickiej do ul. Nadwarciańskiej i posesji o numerach od 50 do 56 przy ul. Miętowej zostanie poprowadzony ulicami Miętową, Szałwiową i Skrzypową. Tymi samymi ulicami poprowadzony zostanie objazd w przeciwnym kierunku.

"Na I kwartał przyszłego roku zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z budową kanalizacji deszczowej w ul. Rubinowej i Ametystowej. Te osiedlowe ulice obecnie nie tylko nie posiadają odpowiedniego odwodnienia, lecz również są nieutwardzone i nie mają chodników. Po przebudowie zyskają nową nawierzchnię z kostki betonowej - w sumie na odcinku ok. 520 metrów. Jezdnia będzie liczyć pięć metrów szerokości, a dla pieszych przewidziane są szerokie na dwa metry chodniki" - dodają urzędnicy.

W ramach inwestycji powstanie nowe oświetlenie, planowana jest też budowa kanału technologicznego na całej długości ulic.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
34.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro