Reklama

Opady śniegu i trudne warunki na poznańskich ulicach. Kierowcy stoją w korkach, autobusy się spóźniają

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W Poznaniu zaczął sypać śnieg.

O sytuacji na poznańskich ulicach informują nas Czytelnicy. Jak przekazują, miasto coraz bardziej się korkuje. "Poznań stoi duże opady śniegu ludzie mają letnie opony" - pisze jedna z osób i przesyła zdjęcie z ulicy Królowej Jadwigi.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy notują opóźnienia. "Najgorzej sytuacja wygląda w okolicach skrzyżowania ulic Opieńskiego i Umultowskiej. Tam z powodu śliskiej nawierzchni utknęły nasze dwa autobusy. Ruch jest zablokowany. Na miejscu są już nasze służby. Pozostałe pojazdy kursują objazdem" - mówi nam kierownik ruchu CNR MPK. Dodaje, że pasażerowie w związku z sytuacją mogą dłużej czekać na przystankach, ponieważ wiele ulic się korkuje. W ruchu tramwajowym nie ma większych utrudnień. Odnotowano tylko jedno poważniejsze zdarzenie. "Doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej na ulicy Podgórnej. Przez około godzinę tramwaje kursowały objazdem. Obecnie wróciły już na trasę" - mówi.

Kierowcy muszą więc ściągnąć nogę z gazu i ostrożnie poruszać się po ulicach. Warunki na drogach są trudne, szczególnie jeśli ktoś zapomniał zmienić opon letnich na zimowe. Dlatego apelujemy o ostrożność. Przypominamy też o konieczności odśnieżania swoich pojazdów przed wyruszeniem w trasę.

Przedstawiciele ZDM zapewniają, że już działają. "Rozpoczęliśmy działania mające niwelować skutki opadów śniegu na poznańskich ulicach. Obecnie sprzęt odśnieżający i zapobiegający marznięciu nawierzchni skierowany jest głównie na ulice o znaczeniu strategicznym" - informują. Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected] - dodają i apelują o ostrożność.

Aktualną sytuację sprawdzisz na naszej mapie korków tutaj.

  • Aktualizacja
    sobota, 19.11.2022 r., godz. 16.34
    Aktualizacja
    sobota, 19.11.2022 r., godz. 16.34
    Jak informują nas kierowcy, z problemami trzeba się liczyć na trasie Poznań-Biedrusko. "Ogromny korek, samochody nie mogą podjechać pod górkę w lesie w kierunku Biedruska". Bardzo ślisko jest też na ulicy Browarnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro