Reklama
Reklama

Pakując prezenty, pamiętaj o środowisku!

U progu szaleństwa przedświątecznych zakupów warto zastanowić się nad sensem niektórych wydatków. To oczywiste, że z namysłem kupujemy prezenty: dla obdarowanych mają być źródłem radości i pożytku. Niezależnie, czy to niespodzianka czy spełnione oczekiwanie, trzymamy kciuki za trafny wybór. I podpowiadamy - przede wszystkim liczy się wnętrze!

Torby i torebki, woreczki, kartony, pudełka, puszki, ozdobne papiery, wstążki, przywieszki, wizytówki... Pod każdą choinką zbiera się mnóstwo opakowań. Miłe dla oka "otoczenie" prezentów przekłada się na tony odpadów. Krótka rola opakowania kończy się w momencie rozpakowania podarunków... Warto więc na wstępie akcji "prezenty" zrobić rachunek: kosztów i sumienia. Ile wydamy na świąteczne opakowania? Ile w ten sposób wyprodukujemy odpadów do zagospodarowania?

Gorąco zachęcamy do refleksji i oszczędzania. Pewne gdzieś w szafie znajdą się torebki po zeszłorocznych Świętach, niedokończone rulony ozdobnego papieru, tasiemki. Ponowne użycie to dziś prawdziwa cnota, a ekopakowanie prezentów - bardzo popularny trend. Zasady nie są skomplikowane: należy zrezygnować z plastiku i lakierowanego papieru (nie podlega odzyskowi), unikać też opakowań wielomateriałowych (różnorakie elementy uniemożliwiają poprawną segregację, więc surowce się marnują). Najlepiej sprawdza się ekologiczny papier pakowy i papierowe torby, które można pomalować samodzielnie lub przyozdobić suszonymi owocami, gałązkami świerku czy ostrokrzewu. Warto również pamiętać, że papier lub karton oklejony taśmą nie nadaje się do odzysku, więc używamy kleju biurowego lub przed wyrzuceniem makulatury usuwamy taśmę. Jednak przede wszystkim warto przekonać się do pakowania prezentów w worki lub torby z tkaniny, drewniane pudełka, puszki czy słoiki. Opakowania wielorazowego użytku to żelazna zasada filozofii zero waste - niech obowiązuje także od święta!

Ponieważ od 30 lat odbieramy, transportujemy i zagospodarowujemy odpady komunalne - dobrze wiemy, jak istotna i konieczna jest poprawna segregacja odpadów, by procesy recyklingu i odzysku były jak najbardziej efektywne. Staramy się swoją wiedzą i doświadczeniem jak najlepiej służyć lokalnej społeczności. Gospodarka odpadami komunalnymi to przecież jeden z kluczowych elementów ochrony środowiska i funkcjonowania miasta. Robimy poznański porządek! Codziennie od 30 lat.

Rozdajemy kubki termiczne i koce na jesienne chłody!
Chętnych prosimy o wiadomość mailową na adres:
[email protected]
W tytule wiadomości napisz: REMONDIS rozgrzewa
W treści wiadomości podaj swoje dane adresowe.*
Kubki lub koce wyślemy pocztą do nadawców pierwszych 30 wiadomości. Liczy się kolejność zgłoszeń.

*Uczestnik akcji promocyjnej "REMONDIS rozgrzewa" wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o. Informacja o przetwarzaniu przesłanych danych osobowych będzie dostępna w wiadomości zwrotnej

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro