Reklama
Reklama

Zakończyły się kolejne remonty w Poznaniu. Ich koszt to łącznie ponad 300 tysięcy złotych

Chodnik na ul. Gronowej | fot. ZDM
Chodnik na ul. Gronowej | fot. ZDM

Mieszkańcy mają do dyspozycji dwa nowe chodniki.

Prace brukarskie zostały wykonane po zachodniej stronie ulicy Gronowej na odcinku od ulicy Słowiańskiej do posesji nr 65.

"Polegały na usunięciu zniszczonej i ułożeniu nawierzchni z płytek betonowych staroużytecznych 35x35 cm. Zostały wykonane również nowe zjazdy z posesji, które zostały zbudowane z kostki betonowej. To właśnie tą stroną ulicy prowadzi droga do urzędów, sklepów, czy też przystanków komunikacji publicznej" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.
Koszt prac wyniósł ponad 106 tysięcy złotych. To środki z puli Rady Osiedla Stare Winogrady

Zakończyły się też prace związane z budową chodnika przy Przedszkolu nr 188 w rejonie ul. Błogosławionej Poznańskiej Piątki.

"Mieszkańcy Dębca zyskali wygodne połączenie piesze pomiędzy ul. Błogosławionej Poznańskiej Piątki, Przedszkolem nr 188, powstającym kościołem i chodnikiem prowadzącym w stronę parku Bambrów Poznańskich. Z nowego chodnika, który zastąpił dotychczasową gruntową ścieżkę skorzystają również mieszkańcy bloków przy ul. Orzechowej i inne osoby poruszające się w tej części osiedla" - dodaje rzeczniczka.

Nowy chodnik ma ponad 100 metrów długości, szerokość 2 metrów i został wykonany z betonowej kostki brukowej. Koszt zrealizowanych prac to blisko 200 tysięcy złotych. Remont częściowo został sfinansowany ze środków znajdujących się w dyspozycji Rady Osiedla Zielony Dębiec.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro