Reklama
Reklama

Nietypowe obicia siedzeń w poznańskim tramwaju. Jest na co popatrzeć!

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Na obiciach pojawiły się zdjęcia pojazdów MPK Poznań użytkowanych kiedyś i dziś.

Tak nietypowe siedzenia ma obecnie tramwaj Moderus Gamma o numerze bocznym 628. Obicia pojawiły się w ramach testów kolejnych materiałów obiciowych.

- Na siedziskach można zobaczyć fotografie prezentujące najważniejsze wydarzenia z dziejów komunikacji miejskiej w Poznaniu: od uruchomienia dorożek w 1865 roku, poprzez pierwszy tramwaj konny (1880 rok), pierwszy tramwaj elektryczny (1898 rok), pierwsze autobusy (1925 rok), uruchomienie kolejki wąskotorowej Maltanka (1972 rok) aż po wprowadzenie do ruchu liniowego autobusów elektrycznych (koniec 2019 roku) - wyjaśnia przewoźnik. Obok umieszczono kody QR, dzięki którym pasażerowie mogą dowiedzieć się więcej o taborze.

- Prezentacja zdjęć na siedzeniach jest możliwa dzięki zastosowaniu naszego najnowszego rozwiązania, czyli tkaniny nadrukowywanej. Jako pierwsi na świecie jesteśmy w stanie nadrukować zdjęcia na tkaninie wykorzystując aż do 90 000 kolorów - mówi Oskar Górski, przedstawiciel firmy Camira Fabrics, która jest partnerem projektu. - Oprócz tego materiału, w tramwaju poznańskiego MPK są testowane dwie nasze tkaniny runowe w kolorach zbliżonych do barw przewoźnika. Niebawem zamontujemy także, w wybranych miejscach w tym samym tramwaju, siedziska ze sztucznej skóry.

O pierwszych testach tkanin obiciowych pisaliśmy już w lipcu. MPK chce sprawdzić, jakie tkaniny powinny być stosowane w zamawianych pojazdach. Mają być łatwe w utrzymaniu w czystości, muszą być odporne na zabrudzenia i wytrzymałe.

Każdy pasażer także może wyrazić swoje zdanie wypełniając ankietę TUTAJ.

- Moderus Gamma, w którym prowadzone są testy siedzeń, zostanie udostępniony mieszkańcom podczas obchodów dnia św. Katarzyny, patronki przewoźników, na wystawie taboru, która zaplanowana została na niedzielę, 27 listopada br. na przystanku PST Dworzec Zachodni (w godzinach 12.00-16.00). Następnie będzie kierowany do obsługi regularnych linii komunikacyjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro