Reklama
Reklama

Ścieżka w koronach drzew: zakazu jazdy dla rowerzystów nie ma, ale... będzie

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do naszej redakcji napisał Czytelnik oburzony, że wprowadzamy mieszkańców w błąd.

W czwartek napisaliśmy na portalu o rowerzystach, którzy regularnie korzystają ze ścieżki w koronach drzew na terenie lasu w Antoninku. Czytelniczka skarżyła się, że robią to mimo zakazu i to nagminnie.

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Zakładu Lasów Poznańskich, który przyznał, że ze względów bezpieczeństwa rower powinno się tu prowadzić. Ale po naszej publikacji napisał do nas Czytelnik oburzony, że wprowadzamy ludzi w błąd. - Wprowadzili Państwo ogół czytelników w błąd, pisząc w tytule artykułu i w jego treści o obowiązującym zakazie jazdy na rowerach na ścieżce w koronach drzew. Taki zakaz nie jest prawdą! W "Regulaminie korzystania z obiektu" (na początku ścieżki jest plansza z tym regulaminem) jest wymienionych szereg zakazów ale NIE MA ZAKAZU korzystania z roweru na ścieżce - wyjaśnia Jerzy.

Raz jeszcze skontaktowaliśmy się z dyrektorem ZLP, Mieczysławem Brońskim. - Rzeczywiście zakazu nie ma, ale dla nas było oczywiste, że ludzie będą tu rower prowadzić. Dzieje się inaczej, dlatego regulamin zostanie zmieniony. Jest to jednak proces, który wymaga czasu, bo musimy wystąpić do miasta o akceptację nowego regulaminu - tłumaczy.

Tak więc obecnie, ze względów bezpieczeństwa, najlepiej prowadzić rower na ścieżce. Wkrótce natomiast zostanie to uregulowane w regulaminie obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro