Reklama
Reklama

Wykorzystał seksualnie dziewięć dziewczynek, przyznał się do skrzywdzenia trzech

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thomas Picard / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thomas Picard / freeimages.com

Jest prawomocny wyrok.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w latach 2000 - 2014 Leszek S. zapraszał do swojego domu spokrewnione z nim dziewczynki oraz ich koleżanki. Miał wówczas żonę i dzieci, ale nikt nie zauważył niczego niepokojącego.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

To, że mężczyzna molestował dziewczynki, wyszło na jaw dopiero kilka lat później - w 2021 roku, gdy jedna z nich próbowała popełnić samobójstwo. Nastolatka trafiła do szpitala, gdzie powiedziała lekarce jaki był powód targnięcia się na swoje życie. Kobieta poinformowała rodziców, a ci powiadomili policję.

Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał mężczyznę na 11 lat i 3 miesiące więzienia. Dodatkowo nakazano mu odbycie terapii, a także nałożono na niego zakaz pracy z dziećmi przez 15 lat. Leszek S. nie może też zbliżać się do pokrzywdzonych i ma im zapłacić w sumie 50 tysięcy złotych nawiązki.

W czwartek prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Sąd Apelacyjny. Utrzymał decyzję sądu niższej instancji. Leszek S. ostatecznie przyznał się do skrzywdzenia jedynie trzech nieletnich dziewczynek. Jego zdaniem, jego zachowania nie miały podtekstu seksualnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro