Reklama
Reklama

Chciał uciec przed policyjną kontrolą. Okazało się, że miał poważny powód

fot. KPP w Pile
fot. KPP w Pile

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie gminy Łobżenica (powiat pilski).

Mundurowi pełniąc służbę na terenie gminy zauważyli pojazd marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, w tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak nie zareagował na to i zwiększył prędkość rozpoczynając tym samym ucieczkę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg drogą prowadzącą z Łobżenicy do miejscowości Rudna. Mężczyzna próbował jechać środkiem jezdni uniemożliwiając policjantom wyprzedzenie jego samochodu. Po kilku kilometrach funkcjonariuszom udało się zrównać z pojazdem i zmusić kierującego do bezpiecznego zatrzymania. Po krótkiej chwili 30-letni mieszkaniec gminy Złotów był już w rękach mundurowych - poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna posiadał aż 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez Sąd Rejonowy w Złotowie. Podczas zatrzymania zachowanie 30-latka wzbudziło u policjantów podejrzenia. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie kierującego wykazało obecność amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany, postawiono mu kolejne zarzuty: niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

- Po otrzymaniu wyników laboratoryjnego badania krwi 30-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Wojciech Zeszot.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro