Reklama
Reklama

Bunt w więzieniu? "Zdemolowali salę widzeń" i uwięzili funkcjonariuszkę

fot. Google street view

Chodzi o akcję w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

Wystąpił tam bunt osadzonych. Jak relacjonuje OSTROW24.tv - Po podjęciu negocjacji, które tylko częściowo odniosły pozytywny skutek wobec niepokornych skazanych użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek zakładanych na ręce trzymane z przodu.

Buntowników wyprowadzono z placu spacerowego i umieszczono w celi izolacyjnej i zabezpieczającej. Po tym incydencie okazało się, że na jednym z oddziałów pojawiło się zadymienie w jednej z cel. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Ostrowa Wielkopolskiego, która ugasiła pożar.

Jak poinformował OSTROW24.tv, podczas zdarzenia jedna osoba została ranna. Dwoje osadzonych zabarykadowało się w sali widzeń, gdzie uwięzili funkcjonariuszkę.

Po negocjacjach z osadzonymi na miejsce przybyła również ostrowska policja i przystąpiono do usunięcia barykady oraz obezwładnienia napastników.

Jak się jednak okazało, cała akcja była tylko zaplanowanym rodzajem ćwiczeń, by przygotować służby do prawdziwych i groźnych sytuacji. Akcja miała również na celu zweryfikowanie gotowości bojowej funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
28.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro