Reklama
Reklama

Zwrot w sprawie zamku w Stobnicy. Sąd Okręgowy uchylił decyzję sądu z Obornik

fot. Paweł Girgus
fot. Paweł Girgus

Chodzi o postępowanie karne wobec 3 oskarżonych w sprawie budowy zamku.

Zamek w Stobnicy powstaje od 7 lat na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania. Szacuje się, że cała inwestycja może kosztować 400 mln złotych.

W czerwcu Sąd Rejonowy w Obornikach umorzył postępowanie wobec Pawła N., Dymitra N., oraz Waldemara S., a więc inwestorów zamku. Chodziło o prowadzenie nielegalnej inwestycji na obszarze chronionym. Teraz mamy zwrot akcji w tej sprawie.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, po decyzji sądu w Obornikach, prokurator z Poznania złożył zażalenie w tej sprawie. Teraz poznański Sąd Okręgowy zdecydował o uchyleniu zaskarżonego postanowienia. Sprawą ponownie ma się zająć Sąd Rejonowy w Obornikach, który ma rozstrzygnąć wątpliwości prawne dotyczące budowy zamku. Postanowienie jest prawomocne.

Przypomnijmy, że pod koniec marca warszawski sąd uchylił decyzję nadzoru budowlanego, który w ubiegłym roku unieważnił pozwolenie na budowę zamku. Prace wciąż się tu toczą.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro