Reklama
Reklama

Radni chcą pomóc maturzystom: dodatkowa lekcja matematyki

Nowa trasa linii numer 246 | fot. ZTM

Statystki Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wskazują na niski poziom wiedzy z matematyki wśród uczniów poznańskich szkół średnich. Aby pomóc maturzystom w zdaniu obowiązkowej matury z tego przedmiotu radni chcą wprowadzić w liceach, już od września, dodatkową godzinę matematyki.

Poziom matematyki w naszych szkołach średnich nie jest powalający - mówi Sławomir Hinc, radny PO. Aby pomóc uczniom zdać maturę na poziomie podstawowym planowane jest wprowadzenie dodatkowej godziny matematyki w tygodniu. Ma to dać więcej czasu na zrozumienie podstaw i przećwiczenie ich z nauczycielem.

Od 2008 roku dodatkową godzinę matematyki odbywają uczniowie z poznańskich gimnazjów. Tegoroczne wyniki egzaminu pokażą, czy nadprogramowa lekacja przynosi oczekiwane efekty.

Jeśli koszty lekcji, a także wyniki gimnazjalistów nie zniechęcą radnych - od września dodatkowa godzina zostanie wprowadzona w pierwszych i trzecich klasach szkół średnich, by pierwszy rocznik z obowiązkową matematyką na maturze mógł lepiej przygotować się do egzaminu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro