Reklama
Reklama

Nagie zdjęcia księdza w sieci. Sypiał z parafiankami, rozbił małżeństwo

fot. Parafia Trzcinica
fot. Parafia Trzcinica

Skandal w wielkopolskiej parafii.

Sprawę opisuje poznańska Gazeta Wyborcza. Z ustaleń dziennikarza wynika, że były proboszcz parafii w Trzcinicy na terenie powiatu kępińskiego, miał współżyć z kobietami. Wiesław C. został tu proboszczem w 2013 roku. 8 lat później o tym, że żona zdradza go z księdzem dowiedział się jeden z mieszkańców. Odwiedził księdza i pokazał mu wydruki z rozmów prowadzonych przez duchownego z kobietą. Nie brakowało tam pikantnych stwierdzeń ze strony księdza, jak "Będziesz błagać, żebym cię wyr...".

Zraniony mąż wyprowadził się z córką z domu i wystąpił o rozwód. Sprawę zgłosił się kurii. Biskup kaliski zapewnił, że przyjrzy się tematowi. Po nieco ponad miesiącu Wiesław C. rezygnuje z funkcji proboszcza. Zdaniem parafian, kobiet, które w nocy opuszczały plebanię, było więcej. Twierdzą, że gdyby zdarzyło się to raz - przymknęliby oko. Ale sprawa powtarzała się wielokrotnie.

Ksiądz Wiesław trafia do parafii w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie spędza rok. Następnie ma objąć parafię w Gądkowicach - większą niż ta w Trzcinicy (kuria wyjaśnia, że odbył rekolekcje pokutne i dlatego mógł dostać kolejną parafię). Byli parafianie kpiąco radzą nowym parafianom, by ci pilnowali żon. 1 sierpnia duchowny wprowadza się na plebanię w Gądkowicach, ale zaledwie po kilku godzinach wyjeżdża. Z ustaleń GW wynika, że prawdopodobnie do kurii dotarły nagie zdjęcia księdza Wiesława. Gdy biskup je zobaczył, cofnął nominację duchownego na proboszcza.

Nagie zdjęcia były przesyłane między mieszkańcami kilku parafii. Sprawą zajęła się policja, ksiądz Wiesław schronienie znalazł u jednego z proboszczów w okolicy. Parafianie mówią, że to porządny człowiek, bo od lat ma jedną partnerkę i... dorosłego syna. Kuria ma wyjaśniać i tę sprawę.

Ksiądz Wiesław zgłosił policji sprawę rozpowszechniania jego nagich zdjęć. Trwają przesłuchania świadków.

Czy ksiądz poniesie jakieś konsekwencje? Jak dotąd dostał upomnienie kanonicze i naganę. Zagrożono, że jeśli dalej będzie się niewłaściwie zachowywać, dostanie zakaz sprawowania liturgii. Choć kuria twierdzi, że przebywa poza diecezją, parafianie widzieli go 1 listopada, jak koncelebrował mszę na kępińskim cmentarzu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro