Reklama
Reklama

Siostra zakonna znęcała się nad dzieckiem w kaliskiej podstawówce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. James Coleman / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. James Coleman / unsplash.com

Skargę na policję złożył rodzic dziecka.

O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa. Do znęcania się nad jednym z uczniów dochodziło w Szkole Podstawowej nr 16 w Kaliszu. Chodzi o klasę najmłodszych dzieci.

- W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku znęcania się psychicznego i fizycznego. Sprawę zgłosił jeden z rodziców, ale będą przesłuchiwani wszyscy rodzice innych dzieci - powiedziała w rozmowie z PAP oficer prasowy kaliskiej policji, st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Szkoła nie zabierze głosu w sprawie to czasu jej wyjaśnienia. Z relacji rzecznika kaliskiej diecezji wynika, że nikt nigdy nie skarżył się na pracę katechetki. Jej przełożony, ksiądz Jarosław Powąska, został powiadomiony o sytuacji i rozmawiał zarówno z siostrą zakonną, ale też z dyrekcją szkoły. Siostra miała przyznać się do winy i wyrazić skruchę. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim.

  • Aktualizacja
    czwartek, 17.11.2022 r., godz. 07.57
    Aktualizacja
    czwartek, 17.11.2022 r., godz. 07.57
    - W związku z pojawiającymi się informacjami na temat siostry zakonnej ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu informujemy, że: Siostra katechetka nie przyznała się do zarzucanych jej medialnie czynów. Nie przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym. Gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia medialne, katechetka sama zawnioskowała o udzielenie jej bezpłatnego urlopu, by nikt nie zarzucił jej, że wpływa na wyjaśnienie tej sprawy. Podkreślamy, że na ten moment sprawę znamy tylko z mediów, gdyż nie byliśmy nigdy wcześniej ani przez szkołę, ani przez rodziców informowani o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Niemniej, gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia w tej sprawie, od razu rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, które trwa - informuje siostra Karolina ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny, Prowincja Warszawska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro