Reklama
Reklama

Najdłuższe i największe Betlejem Poznańskie w historii. Kiedy świąteczna bimba i iluminacje?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Idą święta.

Pierwszy raz Betlejem Poznańskie będzie się odbywać w aż czterech lokalizacjach - na placach Kolegiackim i Wolności, rynku Łazarskim oraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - konkretnie na placu Powszechnej Wystawy Krajowej.

Betlejem Poznańskie rozpocznie się w piątek na placu Wolności. O 18.00 oficjalnego otwarcia dokona prezydent Jacek Jaśkowiak. Zdaniem zastępcy prezydenta, Mariusza Wiśniewskiego, jest to prawdopodobnie największy kiermasz świąteczny w Polsce, a na pewno największy w historii Poznania.

Co w programie? Na placu Wolności będzie można zrobić zakupy u 40 wystawców. W ofercie będzie grzane wino, piwo, kakao, a także mnóstwo świątecznych i okołoświątecznych wyrobów. Jarmark będzie tu trwać aż do 27 grudnia, a więc 40 dni. To najdłuższe Betlejem Poznańskie w historii. Poza zakupami będzie tu można obejrzeć spektakl, wysłuchać koncertu czy wziąć udział w Silent Disco. Pojawi się tu także ciężarówka Coca-Coli. 11 grudnia o 13.30 na placu pojawi się Święty Mikołaj z Laponii, który spotka się z dziećmi. Atrakcji jest znacznie więcej. Betlejem na placu Wolności będzie działać między 11.00 a 21.00 codziennie.

Ogrom atrakcji czeka na mieszkańców także na terenie MTP. Betlejem rozpocznie się tutaj w sobotę o 11.00. Wśród atrakcji są lodowisko, młyńskie koło, stoiska gastronomiczne. W sobotę o 17.00 rozświetlenie choinki z Jackiem Jaśkowiakiem i koncert Natalii Kukulskiej. Na niedzielę zaplanowano spotkania z postaciami z bajek oraz koncert Kasi Wilk.

Jarmark na terenie MTP będzie czynny od wtorku do niedzieli. We wtorki, środy, czwartki i niedziele między 11.00 a 21.00, a w piątki i soboty o godzinę dłużej - do 22.00. - Wśród stałych atrakcji znajdą się: domek Świętego Mikołaja, zjazdy pontonowe, karuzela wenecka, świąteczna kolejka, mirror cube - mobilny pawilon artystyczno-rozrywkowy, gadający Łoś Marcin, Młyńskie Koło czy symulator lotu saniami. Do tego dostępna będzie bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. Organizatorzy przygotowali także gwiazdkowe warsztaty dla dzieci.

To wciąż nie koniec atrakcji w ramach Betlejem. Wydarzenia zaplanowano też na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim. Więcej TUTAJ.

Zbliżające się święta to także czas iluminacji w mieście. Ze względu na oszczędności, będzie ich jednak mniej niż dotychczas. - Pojawią się przede wszystkim w tych miejscach, gdzie odbywać się będą świąteczne jarmarki, czyli na placach Wolności i Kolegiackim, a także na rynku Łazarskim. Świąteczne lampki będzie można również oglądać na fragmencie ul. Św. Marcin. To ok. 15 proc. obszaru objętego iluminacją w poprzednich latach - podają urzędnicy. - Światełka będzie można podziwiać na pl. Wolności od 18 listopada, a w pozostałych lokalizacjach od 3 grudnia. Skrócony zostanie czas wywieszenia iluminacji - do 8 stycznia, czyli o ok. miesiąc krócej niż zwykle.

Nie zabraknie też świątecznej bimby. - Linia tramwajowa nr 24 będzie wozić pasażerów między jarmarkami od 19 listopada do 23 grudnia na trasie Górczyn PKM - Głogowska - Most Dworcowy - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Aleje Marcinkowskiego. Tramwaj kursować będzie we wszystkie dni tygodnia w godz. 16:00 - 22:00 co 60 minut. Bilety wg taryfy ZTM. W grudniu będzie można na tej trasie spotkać tramwaj rozświetlony świątecznymi lampkami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro