Reklama

Pierwszy Solaris Tramino uratowany przez MPK Poznań zostanie wyremontowany. Jest przetarg

fot. Leinad / Wikipedia
fot. Leinad / Wikipedia

Historię pojazdu opisywaliśmy na naszym portalu.

Tramino S100 o numerze bocznym 560 z regularnych tras zjechał w 2018 roku. Dwa lata później trafił do fabryki Solarisa, gdzie stał pod gołym niebem. Jeszcze w lutym 2022 roku wiadomo było, że pojazd trafi na złom, bo nikt nie chciał go kupić lub wydzierżawić. Ale w kwietniu okazało się, że pojazd przetransportowano do zajezdni na poznańskim Franowie, bo kupiło go MPK.

Teraz branżowy portal transport-publiczny.pl podaje, że ogłoszono przetarg na naprawę i modernizację tramwaju. Po pracach pierwszy Solaris Tramino ma przypominać te, które znamy z poznańskich torowisk. Zmienione zostanie czoło pojazdu, bo aktualne ma utrudniać obserwację otoczenia i może prowadzić do wypadków.

Czy biały Tramino zostanie biały? Tego nie wiadomo, ale branżowy portal sugeruje, że tak może się stać. Zamontowane w nim mają zostać białe wyświetlacze, co jest dosyć nietypowe (pozostałe tramwaje mają żółte wyświetlacze). Zmieni się środek, by przypominał ten z dobrze znanych poznaniakom tramwajów Tramino nowszej generacji.

Wszystkie prace mają potrwać maksymalnie 18 miesięcy. Oferty można składać do 12 grudnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro