Reklama

Nowe brzegi Warty zarośnięte chwastami. "Oszpecono to miejsce"

fot. Michał
fot. Michał

Skarży się Czytelnik.

- Oto aktualne zdjęcie wyremontowanych brzegów Warty. Tak, to z lewej strony też jest skończone i teraz wygląda gorzej niż przed remontem. Wtedy można było chociaż usiąść na betonie, teraz sama mokra trawa i chwasty. Uprzejmie proszę, przekażcie to zdjęcie oraz głosy pewnie tysięcy niezadowolonych i rozczarowanych mieszkańców Poznania, tym, którzy zarządzają tym bajzlem i realizują równie niedorzeczne pomysły. Zaproście ich w to miejsce, aby szanowna władza z placu Kolegiackiego mogła ba własne oczy zobaczyć, jak oszpecili to miejsce - napisał do nas Michał.

Gdy w magistracie zapytaliśmy o stan brzegu widocznego po lewej stronie zdjęcia, odesłano nas do Wód Polskich. - Za wskazany teren odpowiada Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu - wyjaśnił Kamil Wyszomirski z Gabinetu Prezydenta.

Beata Zoła z Wód Polskich wyjaśnia, że prace jeszcze się tutaj nie zakończyły. - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Poznaniu nie zakończył jeszcze prac dotyczących rewitalizacji brzegów rzeki Warty. Przedmiotowy teren, który wskazuje Czytelnik, jest nadal placem budowy. Po zakończeniu inwestycji teren będzie uporządkowany i wykoszony - zapewnia.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje odcinek rzeki pomiędzy mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny. Zmieniły się brzegi po dwóch stronach Warty. Zamiast betonu pojawiły się na nich kosze i materace gabionowe wypełnione kamieniami i humusem, które zostały pokryte zielenią. Miasto realizuje inwestycję we współpracy z Wodami Polskimi. Koszt to ponad 30 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 85%. Prace mają się wkrótce zakończyć.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro