Reklama

Inspektorzy z żandarmerią zatrzymywali ciężarówki

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

To wspólna akcja inspektorów z Konina z Żandarmerią Wojskową z Powidza.

Akcja została przeprowadzona w poniedziałek w miejscowości Niezgoda. "Wielkopolscy inspektorzy wytypowali do kontroli sześć pojazdów ciężarowych dowożących kruszywo i piasek do pobliskiej jednostki wojskowej w Powidzu. Kontrole były przeprowadzane z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej" - informują inspektorzy WITD.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Podczas działań inspektorzy zatrzymali w sumie sześć dowodów rejestracyjnych głównie z powodu złego stanu technicznego opon, nieszczelnego układu pneumatycznego, uszkodzonych lusterek oraz braków w oznakowaniu numerów rejestracyjnych na tylnych burtach. W jednym przypadku stwierdzono, że legalizacja tachografu zainstalowanego w pojeździe ciężarowym od miesiąca straciła ważność. W związku z tym na przedsiębiorstwo zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Na kierowców nałożono sześć mandatów karnych po 200 zł oraz zakazano dalszego wykonywania przewozów do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości" - dodają.

Na podstawie kontroli wymaganej dokumentacji, w tym uprawnień do kierowania, nie stwierdzono nieprawidłowości. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro