Reklama

Tak zmieniła się jedna z poznańskich ulic po remoncie. Prace kosztowały 420 tys. zł

fot. ZDM
fot. ZDM

Zakończyły się prace prowadzone na Strzeszynie.

Mowa o robotach związanych z budową nowych peronów na przystankach autobusowych w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej wraz z dojściami do nich.

"Mieszkańcy Strzeszyna mogą już korzystać z nowych platform przystanków autobusowych "Krajenecka", położonych po dwóch stronach skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej. Wygodne dojście do nich zapewniają nowe chodniki (wcześniej pasażerowie korzystający z przystanków musieli poruszać się nieutwardzonym poboczem). Prace na ul. Koszalińskiej trwały od początku września i zakończyły się w październiku, a w ubiegłym tygodniu inwestycja przeszła procedurę odbiorową" - przekazuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Perony i chodnik po północnej stronie ul. Koszalińskiej zostały wykonane z płyt betonowych 50x50cm, natomiast dojście do przystanku w stronę centrum posiada nawierzchnię bitumiczną (w przyszłości ma się ono stać częścią drogi pieszo-rowerowej). Chodniki mają szerokość 3 metrów. W ramach zadania wykonany został również kanał technologiczny" - dodaje.

Koszt prac to ponad 420 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro