Reklama
Reklama

Rakiety spadły na Polskę. "Są ofiary śmiertelne". Pilna narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Miejsce wybuchu | fot. Jarosław Wolski /Twitter
Miejsce wybuchu | fot. Jarosław Wolski /Twitter

We wtorek dwie rakiety spadły w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim.

Z nieoficjalnych informacji Radia Zet wynika, że zginęły dwie osoby. Rakiety uderzyły w suszarnię zboża. Na miejscu działania prowadzi policja i prokuratura. Straż pożarna potwierdziła, że w miejscowości Przewodów doszło do wybuchów - podaje Radio Zet. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia.

Jak podaje PAP - W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Rzecznik rządu Piotr Mueller zaapelował o niepowielanie niepotwierdzonych informacji. Wyniki narady mają być opublikowane po posiedzeniu.

Na spotkanie przybyli: szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych i Komendant Główny Policji.

 • Aktualizacja
  wtorek, 15.11.2022 r., godz. 20.28
  Aktualizacja
  wtorek, 15.11.2022 r., godz. 20.28
  Wysoki rangą urzędnik wywiadu USA powiedział agencji Associated Press, że były to rosyjskie pociski. Pentagon oficjalnie nie potwierdził tej informacji.
 • Aktualizacja
  wtorek, 15.11.2022 r., godz. 21.12
  Aktualizacja
  wtorek, 15.11.2022 r., godz. 21.12
  Do sprawy odniosło się rosyjskie Ministerstwo Obrony - "Oświadczenia polskich mediów i urzędników w sprawie domniemanego spadku rosyjskich rakiet na terytorium Polski to celowa prowokacja w celu eskalacji" - podała agencja Ria Novosti.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro