Reklama
Reklama

14-latka po upojeniu alkoholowym trafiła do szpitala. Miała 3,5 promila alkoholu we krwi. Karę poniesie osoba, która dała jej alkohol?

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Rebcenter-moscow/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Rebcenter-moscow/pixabay.com

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim na Rynku.

Dziewczynę wywieziono z Rynku prosto do szpitala. Jak podaje OSTROW24.tv - Policja ustala dokładne okoliczności spożycia przez dziewczynę alkoholu i na ewentualne zarzuty może liczyć osoba, która go jej podała lub sprzedała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ostrowski portal zauważa, że coraz młodsze osoby trafiają do szpitala w stanie ciężkim po upojeniu alkoholowym - Być może jest to ich pierwszy kontakt z tą narkotyczną substancją i nie wiedzą, ile mogą go spożyć.

O podobnej sytuacji również na terenie Ostrowa Wielkopolskiego pisaliśmy tutaj. W czerwcu tego roku 15-latka walczyła o życie w ostrowskim szpitalu po tym, jak na terenach rekreacyjnych spożywała alkohol w dużych ilościach. Dziewczyna miała 4,8 promila alkoholu we krwi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro