23 tysiące porodów odebranych w Wielkopolsce. Coraz mniej porodów w szpitalu przy ul. Polnej

Najwięcej, bo aż 4497 porodów odebrano w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym UM w Poznaniu.
W dziesiątce najlepszych szpitali ginekologiczno-położniczych drugie miejsce zajął SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (1561 odebranych porodów). Trzecie miejsce Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu (1538 porodów). Czwarte miejsce zajął ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim (1341 porodów) z czego ostrowianie są bardzo dumni - Ostrowskie położne i lekarze mogą być dumni - relacjonuje w mediach społecznościowych OSTROW24.tv.
Kolejne miejsca na top liście wyglądają następująco:
5. Szpital Wojewódzki w Poznaniu (1205)
6. Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie (1192)
7. Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie (862)
8. Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie (747)
9. Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie (730)
10. Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie (706).
Jak podaje NFZ - Tym razem z pierwszej dziesiątki wypadł SPZOZ w Wolsztynie, który zamykał ją po pierwszym półroczu. Obecnie szpital znajduje się na 11. miejscu z liczbą 688 odebranych porodów.
NFZ zauważył, że liczba porodów w poznańskim szpitalu przy ul. Polnej spadła - W ostatnich latach ogólnej spadkowej tendencji liczby porodów wymykał się Szpital przy ul. Polnej, który w tym roku zmagał się z wewnętrznymi problemami. Choć zostały one pozytywnie rozwiązane, to porównując pierwsze trzy kwartały 2021 i bieżącego roku, liczba porodów spadła. W tym roku szpital sprawozdał 4,5 tys. hospitalizacji porodowych, a w analogicznym okresie ubiegłego roku -5168. Pełne zestawienie liczby porodów w poszczególnych szpitalach znajduje się na końcu materiału - podaje Marta Żbikowska-Cieśla rzecznik prasowy NFZ.
Najpopularniejsze komentarze