Reklama
Reklama

Uchodźcy z hotelu Ikar zapowiadają protest przed Urzędem Wojewódzkim

fot. WUW Poznań / archiwum
fot. WUW Poznań / archiwum

Ukraińcy nie chcą wyprowadzić się z Poznania.

O problemie również na naszych łamach informujemy od kilku dni. Hotel Ikar jest jednym z miejsc, w którym schronienie znaleźli uchodźcy z Ukrainy uciekający przed wojną. W związku z zapowiadanym remontem obiektu osoby te muszą się wyprowadzić. Nie chcą jednak opuszczać Poznania w obawie, że w mniejszych miejscowościach będzie im trudniej. W niedzielę zbierali podpisy pod petycją do wojewody. Przedstawiciele urzędu zapowiadają, że wciąż wychodzą z propozycjami, ale na razie nie ma porozumienia.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" w czwartek, 17 listopada uchodźcy będą protestować przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Tam planują dokończyć zbieranie podpisów pod petycją, która trafi do wojewody wielkopolskiego.

Jak z kolei poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Magdalena Szefernaker, remontu nie da się dłużej przekładać. "Odsuwaliśmy rozpoczęcie remontu tak długo, jak tylko było to możliwe. Nie możemy już dłużej przesuwać tego terminu. Wynika to nie tylko z podpisanych umów i zaciągniętych zobowiązań, ale również z faktu, że budynek wymaga dostosowania do obecnie obowiązujących przepisów budowlanych, które zmieniały się na przestrzeni lat" - przekazała. "Zaproponowaliśmy również inne lokalizacje w naszych obiektach dla gości z Ukrainy przebywających w Ikarze" - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro