Reklama
Reklama

Roboty w centrum rozpoczęły się z poślizgiem. Gdy zaparkowane auta odholowano, pojawiły się kolejne

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. PIM
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. PIM

Nie wszyscy kierowcy zwrócili uwagę na nowe oznakowanie.

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek miały rozpocząć się prace związane z przebudową ul. Kantaka w ramach Programu Centrum.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Od 14 listopada (poniedziałek) nie będzie możliwości parkowania w ciągu ul. Kantaka. Zmiana ta podyktowana jest rozpoczęciem prac związanych z sieciami podziemnymi" - informowali urzędnicy PIM.

Jak dziś się okazało, nie wszyscy kierowcy zauważyli nowe znaki. Jak informuje Gazeta Wyborcza, remont nie rozpoczął się na czas, bo samochody trzeba było wywozić na lawetach. Kiedy jedne wywieziono, pojawiły się kolejne. "To nieco opóźniło rozpoczęcie prac, bo nie mogliśmy ryzykować uszkodzenia samochodów, ale harmonogram się nie zmienił" - zapewnia w rozmowie z dziennikarzami Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

To nie jedyne prace zapowiedziane na ten tydzień. "Wykonawca przystąpi również do pierwszych prac rozbiórkowych na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Mielżyńskiego, Fredry, Gwarnej i 27 Grudnia. Ciągi dla pieszych zostaną zachowane, mogą się jedynie przesuwać wraz z postępem robót" - zapowiadają urzędnicy PIM.

PIM apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro