Reklama
Reklama

Utrudnienia na kilku staromiejskich ulicach - nawet do lipca przyszłego roku. Skąd przeparkować auto?

fot. ZDM

Zmiany dotyczą zarówno kierowców jak i pieszych.

Najdłużej z utrudnieniami trzeba się liczyć w obrębie kamienicy przy ul. Strzeleckiej 34. W związku z remontem elewacji kamienicy przy ul. Strzeleckiej 34, wygradzane będą fragmenty chodnika w rejonie skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Łąkowej. Według zapowiedzi ZDM, okresowo możliwe są niewielkie zawężenia jezdni oraz czasowe zakazy zatrzymywania się na wysokości posesji. Ruch pieszy w rejonie prac kierowany będzie na drugą stronę ulicy. Prace mają potrwać do lipca 2023 roku.

Do 31 grudnia br. natomiast, w związku z wykonaniem izolacji pionowej budynku Muzeum Literackiego, zwężona miejscowo zostanie ul. Zamkowa w rejonie prac (przed skrzyżowaniem z ul. Rynkową). "Utrzymany zostanie ruch pieszy całą szerokością drogi" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Prace ruszą we wtorek.

"Dodatkowo od 16 do 18 listopada, w związku z budową przyłącza gazu, wygrodzony zostanie chodnik i zawężony fragment ul. Woźnej po południowej stronie (w pobliżu skrzyżowania z ul. Garbary). Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji. Z uwagi na czasowy zakaz zatrzymywania się w rejonie prac prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem" - dodaje rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
27.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro