Reklama
Reklama

Kolejne prace i utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku!

fot. ZDM
fot. ZDM

Ze zmianami trzeba się liczyć w kilku miejscach.

W związku z postępem prac przy budowie przyłącza elektroenergetycznego w ciągu ul. 23 Lutego, od 14 do 30 listopada 2022 r. nastąpią utrudnienia w ruchu i parkowaniu na odcinku od ul. Nowowiejskiego do pl. Ratajskiego.

"W celu bezpiecznej realizacji robót i poprowadzenia ruchu pieszego czasowo wyłączona zostanie tam możliwość parkowania. Utrzymane zostanie dojście do posesji" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ponadto, 14 listopada rozpoczną się prace budowlane przy ul. Wierzbięcice w pobliżu skrzyżowania z ul. Matyi. "W związku z przebudową zjazdu oraz budową kanalizacji technicznej do budynków przy Nowym Rynku konieczne jest miejscowe zwężenie zachodniej jezdni ul. Wierzbięcice (w kierunku Wildy) do jednego pasa. W związku z wygrodzeniami ciągu pieszo-rowerowego w tym rejonie wyznaczono obejście i trasę alternatywną przez ul. Wujka i Przemysłową. Powyższe zmiany mogą potrwać do 31 stycznia 2023 r." - dodaje rzeczniczka.

Również od 14 listopada w związku z kolejnym etapem prac kanalizacyjnych, wygradzana połówkowo będzie ul. Głuszyna na odcinku ok. 400 m na wschód od skrzyżowania z ul. Ożarowską.

Jak przekazuje ZDM, w rejonie prac na ul. Głuszyna wprowadzany będzie etapami ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Prędkość maksymalna pojazdów zostanie czasowo ograniczona do 40 km/h. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji. Utrudnienia zapowiedziane są do 24 grudnia.

Z utrudnieniami trzeba się też liczyć na Górczynie. "Od 14 do 30 listopada br., w związku z kontynuacją prac przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Przełęcz i Pagórkowej, zamykane dla ruchu pojazdów będą kolejne odcinki powyższych ulic i bocznych dróg wewnętrznych. Objazdy wytyczane będą ulicami sąsiednimi. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji bez prawa parkowania na ulicy" - przekazuje Kaniewska.

Od 14 listopada zmianie ulegnie też dojazd do placu budowy na płytę Starego Rynku (dla pojazdów upoważnionych). W ul. Wrocławskiej rozpoczną się wykopy związane z wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej, dlatego będzie ona nieprzejezdna przez ok. dwa tygodnie. Drogą dojazdową do starorynkowej płyty pozostaną ul. Paderewskiego oraz ul. Wroniecka. "Na dni 14-15 listopada wykonawca inwestycji zaplanował prace związane z wodociągiem na wysokości ul. Sierocej. W trakcie robót utrudniony będzie wjazd na Stary Rynek dla pojazdów upoważnionych od ul. Paderewskiego ze względu na ustawiony sprzęt. Zostanie także zawężony chodnik w obrębie skrzyżowania ul. Paderewskiego i Sierocej (strona północna)" - informują urzędnicy PIM. O przerwach w dostawach wody informujemy tutaj.

Przypominamy też o remontach, które od poniedziałku ruszają w centrum miasta. Pisaliśmy o nich tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro