Reklama
Reklama

Zapowiadają kolejne zmiany w centrum miasta!

fot. PIM
fot. PIM

Zostaną wprowadzone w najbliższy wtorek.

Jeden z zakresów Programu Centrum obejmuje prace na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim wraz z fragmentem ul. Towarowej i skrzyżowaniem z al. Niepodległości.

15 listopada ruch na al. Niepodległości na odcinku od ul. Taylora do ul. Św. Marcin przesunięty zostanie dwukierunkowo na wschodnią stronę ulicy. "Pojazdy jadące od ul. Królowej Jadwigi będą kierować się od razu na wschodnią (prawą) stronę jezdni al. Niepodległości. Natomiast pojazdy jadące od strony ul. Św. Marcin po przejechaniu skrzyżowania z ul. Taylora wrócą z powrotem na zachodnią stronę jezdni. Ta zmiana umożliwi wykonawcy kontynuację prac drogowych na al. Niepodległości" - informują urzędnicy PIM.

W najbliższy wtorek wprowadzone zostaną również zmiany na ul. Towarowej. "Wzdłuż Akademii Muzycznej wybudowane zostało nowe torowisko tramwajowe, co pozwala na przekierowanie na nie ruchu pojazdów, które w ostatnim czasie poruszały się ciągiem bezpośrednio wzdłuż Akademii Muzycznej. Tym samym wykonawca będzie mógł przystąpić do prac związanych z chodnikiem" - dodają.

I zapowiadają, że w dalszej części ul. Towarowej, w stronę dworca, należy liczyć się z zamknięciem niedługiego odcinka drogi za bramą wyjazdową z Herbapolu. Dojazd do pozostałych posesji przy ul. Towarowej w kierunku ul. Matyi możliwy będzie od ul. Powstańców Wielkopolskich lub ul. Matyi. "Zmiana zostanie wdrożona z uwagi na konieczność wykonania nowej kanalizacji ogólnospławnej. Prace potrwają około miesiąca. Po ich zakończeniu i odtworzeniu nawierzchni zostanie zamknięty kolejny odcinek ul. Towarowej - od ul. Składowej do bramy wyjazdowej z Herbapolu" - tłumaczą urzędnicy PIM.

Uczestnicy ruchu proszeni są o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo drugiego stopnia dla Poznania!
26℃
13℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
9.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro