Reklama

Wilda: 73 przejścia dla pieszych zostaną przebudowane

fot. ZDM
fot. ZDM

Prace prowadzone będą jeszcze w tym roku.

Prace obejmą: regulację wysokości krawężników, wymianę nawierzchni chodników a przede wszystkim realizację oznaczeń fakturowych dla osób niewidomych i niedowidzących, tj. specjalnych płytek z wypustkami zapewniającymi bezpieczeństwo i orientację w obrębie przejść.

"Dotychczas tym tematem zajmowano się najczęściej w ramach prowadzonych remontów chodników i prac związanych z przebudową pasów drogowych. Obecnie skoncentrowaliśmy się wyłącznie na przejściach dla pieszych. Skala tego przedsięwzięcia z pewnością będzie zauważona przez mieszkańców, którzy w sposób bezpieczny i komfortowy będą z nich korzystać każdego dnia"- mówi Mariusz Filewicz, koordynator ds. przestrzeni publicznej ZDM.

"Wskazane do realizacji 73 lokalizacje to początek zmian. Liczba przejść dla pieszych wymagających dostosowania do standardów dostępności jest długa i nie ogranicza się wyłącznie do dzielnicy Wilda. Mamy tego świadomość i chcielibyśmy sukcesywnie działać w tym zakresie. Zmiany są jednak uzależnione od zapewnienia środków finansowych" - dodaje.

Prace mają się zakończyć w połowie lipca 2023 r. i będą kosztowały ponad 1,3 miliona złotych. Będą prowadzone m. in. na ulicach: Pamiątkowej, Roboczej, św. Jerzego, św. Czesława, Fabrycznej, Sikorskiego i Kosińskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro