Reklama
Reklama

Trwają przygotowania do obchodów Dni Świętomarcińskich. W tym roku zmiana lokalizacji. Impreza jest dedykowana społeczności ukraińskiej

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Poznań w piątek 11 listopada będzie obchodził podwójne święto.

Chodzi o Święto Niepodległości oraz Dni Świętomarcińskie. W tym roku poznaniacy, ze względu na remont ul. Św. Marcin, celebrować będą między innymi na placu Kolegiackim.

Centrum Kultury Zamek zaprasza na plac Kolegiacki, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, do parku Chopina oraz byłego Zamku Cesarskiego, gdzie odbywać się będą Dni Świętomarcińskie, które zostały przygotowane zamiast corocznych Imienin Ulicy Św. Marcin. Całość realizowana jest pod hasłem "Czyń dobro" i dedykowana w szczególny sposób społeczności ukraińskiej, ludziom szukającym schronienia w Poznaniu w obliczu trwającej w ich ojczyźnie wojny - informuje Miasto Poznań.

Na placu Kolegiackim nie zabraknie Kiermaszu Świętomarcińskiego, któremu mają towarzyszyć działania performatywne w wykonaniu artystów z Ukrainy i z Polski.

W parku Chopina natomiast organizatorzy przygotowali m.in. warsztaty plastyczne i muzyczne, mikrokoncerty, prezentacje, przejażdżki rikszą i rowerem towarowym. Swój udział potwierdziły organizacje i grupy, które przez wiele lat współtworzyły Korowód Świętomarciński, takie jak Teatr z Głową w Chmurach czy Klub Sportowy Warta Poznań.

Na Wolnym Dziedzińcu urzędu miasta w piątek o godzinie 14:00 prezydent Jacek Jaśkowiak uroczyście przekaże klucze do bram miasta świętemu Marcinowi. Chwilę po tym rozpoczną się koncerty i inne atrakcje.

Tymczasem na placu Kolegiackim trwają przygotowania do piątkowego święta.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro