Reklama
Reklama

Dostał aż 5000 złotych mandatu za "puknięcie" pieszego. Poszkodowany nie odniósł obrażeń

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Tookapic/pixabay.com

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

Młody kierowca samochodu marki BMW podczas wyjazdu z posesji nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu - Za puknięcie pieszego słono zapłaci - relacjonuje OSTROW24.tv i dodaje, że 19-latek nie przepuścił 39-letniego pieszego, który poruszał się chodnikiem.

Pieszy nie poniósł żadnych, widocznych obrażeń ciała, jednak kierowca BMW został ukarany mandatem karnym w kwocie 5000 złotych.

Jak podaje portal motoryzacyjny moto.pl, piesi zyskali nie tylko większy stopień ochrony drogowej, ale również zyskali większe pierwszeństwo, które jest egzekwowane wyższymi karami dla kierowców. Mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wynosi obecnie 1500 zł. I jest to dopiero grzywna podstawowa. W przypadku recydywy, czyli co najmniej drugiego poważnego wykroczenia w ciągu ostatnich 2 lat, wzrośnie do kwoty na poziomie 3 tys. zł. A policjanci cały czas do "rachunku" mogą dopisywać czyny podlegające zbiegowi i w tym chociażby spowodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Granicą takiego dopisywania jest dopiero grzywna opiewająca na 6 tys. zł. Powyżej tej kwoty kierowcę może ukarać tylko sąd - czytamy na moto.pl

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
27.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro