Reklama
Reklama

Długi weekend z wieloma imprezami i zmianami w organizacji ruchu w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Trochę ich będzie.

Zmiany wiążą się z imprezami, które będą się odbywać w mieście.

Dni Świętomarcińskie

- W związku z imprezami planowanymi w rejonie pl. Kolegiackiego, Wolnego Dziedzińca Urzędu Miasta i Parku Chopina wprowadzony zostanie zakaz wjazdu oraz zakaz parkowania na placu Kolegiackim (z wyjątkiem pojazdów obsługi). Powyższe zakazy będą obowiązywać od czwartku 10 listopada od godz. 20:00 do piątku 11 listopada do godz. 20:00. Całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązywać będzie na stanowiącej drogę dojazdową dla służb ratowniczych ul. Wodnej. Dojazd do parkingu przy ul. Za Bramką będzie możliwy ul. Wszystkich Świętych od strony ul. Garbary i od pl. Bernardyńskiego. Ul. Wodna między ul. Klasztorną i Ślusarską będzie w tym czasie dwukierunkowa. Drogi dojścia i rozchodzenia się uczestników zaplanowano od strony ul. Ślusarskiej, Koziej, Za Bramką, Gołębiej, Wrocławskiej i Lewandowskiej - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Stary dobry Św. Marcin

Przedsiębiorcy ze Świętego Marcina organizują swoją imprezę "imieninową". - W związku z wydarzeniami zaplanowanymi w rejonie "Alf" na ul. Św. Marcin przypominamy, że odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do Al. Marcinkowskiego jest niedostępny dla ruchu ogólnego pojazdów i parkowania. W szczególności 11 listopada zamknięte będą i nadzorowane przez Straż Miejską: ul. Garncarska przy ul. Taczaka, pl. Wolności przy ul. 3 Maja oraz Al. Marcinkowskiego przy ul. Piekary. Komunikacja tramwajowa dojeżdża do przystanku przy pl. Cyryla Ratajskiego od strony pl. Wielkopolskiego i ronda Śródka, a do przystanku na Al. Marcinkowskiego od strony ul. Królowej Jadwigi i od mostu Rocha.

Bieg Niepodległości

O 11.11 w piątek z ulicy Grunwaldzkiej (rejon Śniadeckich) wystartują uczestnicy 10-kilometrowego Biegu Niepodległości. Trasa prowadzi ulicami: Grunwaldzką (jezdnia północna), skrzyżowanie ul. Cmentarna/Wieruszowska (nawrotka), ul. Grunwaldzka (jezdnia południowa), meta przy MTP. Po trasie nie będą mogły poruszać się samochody, a ruch kołowy będzie wznawiany po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Utrudnienia są tu planowane w godzinach 10.00 - 14.00. - W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajowy i autobusowy zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez śluzy na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul.: Szylinga/Matejki, Wojskową, rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską/Jugosłowiańską, rondem Skubiszewskiego, Cmentarną/Wieruszowską. Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Grunwaldzką z innych wylotów poprzecznych na trasie biegu.

Pierwsze utrudnienia zaczną się tutaj już w czwartek o 23.00. Wyłączony z ruchu będzie odcinek Grunwaldzkiej od Bukowskiej do Szylinga. Parkowanie nie będzie tu możliwe już od 18.00.

Poznański Marsz Niepodległości

Kolejne wydarzenie to wzbudzający emocje Marsz Niepodległości, który także odbędzie się w piątek. - Start marszu zaplanowano na godz. 13:00 przy bramie HCP na ul. 28 Czerwca 1956 r. Trasa marszu prowadzi ul. 28 Czerwca 1956 r. w kierunku rynku Wildeckiego (godz. 14:00), ul. Wierzbięcice do Pomnika Powstańców Wielkopolskich (godz. 15:00), ul. Matyi (godz. 15:30), mostem Dworcowym pod MTP (godz. 16:00), ul. Roosevelta, rondo Kaponiera, pl. Mickiewicza (zakończenie). W związku z organizacją przemarszu możliwe są utrudnienia w ruchu na jego trasie.

To nie koniec. - Inne zgromadzenia mogące powodować lokalne utrudnienia w ruchu zaplanowano także w godz. od 12:00 do 14:00 w rejonie ul. Kartuskiej, Strzeszyńskiej i Szarych Szeregów oraz w godz. od 12:00 do 13:00 w rejonie kościoła św. Marcina, pl. Wiosny Ludów (procesja wokół placu) i na odcinkach ulic sąsiadujących.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro