Reklama
Reklama

Trwa żałoba narodowa

Żałoba narodowa ogłoszona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ma uczcić pamięć ofiar, które zginęły w tragicznym pożarze w Kamieniu Pomorskim.

Pożar wybuchł z niedzieli na poniedziałek w hotelu socjalnym w Kamieniu Pomorskim. W ogniu zginęło 21 osób - w tym sześcioro dzieci. Kolejnych 21 jest rannych. W trzykondygnacyjnym budynku zameldowanych było 77 osób. Pożar gasiło 14 jednostek straży pożarnej.

Prezydent Lech Kaczyński, który przybył na miejsce zdarzenia ogłosił żałobę narodowa, która obowiązuje od północy z poniedziałku na wtorek. W czasie żałoby narodowej wszystkie flagi na gmachach publicznych będą opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Odwołane zostały również masowe imprezy, koncerty oraz imprezy sportowe.

Może to jest przykre, że do zjednoczenia trzeba takich wielkich tragedii, ale myślę, że i to jest nie do przeoczenia - powiedział w wywiadzie dla Radia Merkury arcybiskup Stanisław Gądecki. W Związku z tragedią w polskich kościołach odprawiane są msze świętew intencji ofiar.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro