Reklama

Deszczówka z dachu szkoły zasila stawy na Ratajach

fot. PIM

By traszkom żyło się lepiej.

Do dwóch stawów położonych na terenie użytku ekologicznego między osiedlami Tysiąclecia i Lecha płynie już deszczówka zebrana z dachu LO Mistrzostwa Sportowego.

- Mądre zagospodarowanie wód opadowych jest kluczowe, zwłaszcza w czasach obecnych zmianach klimatu - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Inwestycja na Ratajach, choć nie jest widowiskowa, ma ogromne znaczenie dla ochrony lokalnego ekosystemu. Dlatego była realizowana w ścisłej współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Przyrodniczego - dodaje.

Inwestycja zakończyła się jesienią, jest po odbiorach końcowych. - W ramach zadania powstał odcinek kanalizacji deszczowej, całkowicie odcięty od dopływu wód opadowych z innych (zanieczyszczonych) powierzchni szczelnych, jak np. chodniki, parkingi, ulice. Do kanalizacji dołączone zostały studnie i istniejące rynny dachowe z budynku szkoły na os. Tysiąclecia.

Woda płynie rurociągiem grawitacyjnym do jednego stawu, a ten jest połączony rurami z drugim stawem. Powstał też zbiornik retencyjny i próg spowalniający.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro